Достапни линкови

Кери во посета на Турција


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери денеска е во посета на Турција каде ќе се сретне со преставници на власта со кои ќе разговара за голем број теми, меѓу кои граѓанската војна во Сирија.
Од Турција Кери ќе отпатува за Израел и палестинските територии.
XS
SM
MD
LG