Достапни линкови

Русија со критика до ОН за истрагата во Сирија


Русија упати критика кон западните сили за нивните напори да се прошири истрагата на ОН за употребата на хемиско оружје во Сирија. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека не се согласува со одлуката на ОН да ја прошири истрагата за инцидентот во Алепо.
Сириската опозиција го обвини режимот на претседателот Башар ал Асад за спроведување на нападот.
XS
SM
MD
LG