Достапни линкови

Кери ги осуди нападите во Авганистан


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери ги осуди талибанските напади во кои загинаа шест американци, меѓу кои и млада жена дипломат. Тие загинале во експлозија додека патувале да однесат книги во училиште во покраината Забул. Еден авганистански доктор исто така загинал во нападот.
Кери и одаде почит на младата дипломатка, која како што рече го дала нејзиниот живот за да им овозможи на младите Авганистанци подобра иднина.
XS
SM
MD
LG