Достапни линкови

Започна гласањето на локалните избори


ДИК
Во 29 општини и град Скопје денеска се одвива вториот круг гласање, Како што соопшти Државната изборна комисија, првиот круг од локалните избори гласањето беше завршено во 49 општини, а тој денеска се повторува во две општини. Тоа се Струмица и Долнени.
Во вториот круг ќе се гласа на 1.614 избирачки места, а право на глас имаат 1.103.175 гласачи.
XS
SM
MD
LG