Достапни линкови

Бомбашки напад во Багдад, 22 лица загинаа


Илустрација, архивска фотографија
Најмалку 22 лица загинале а десетици се ранети при бомбашки напад во Багдад. Нападот бил извршен за време на состанок кој се оддржувал на отворено, а бил дел од изборна кампања. Нападот доаѓа на две недели пред оддржувањето на локалните избори во Ирак.
XS
SM
MD
LG