Достапни линкови

Запалена куќата на поранешниот министер Положани


Илустрација, архивска фотографија
Непознат сторител ја запалил куќата на поранешниот министер за образование Азис Положани, јавуват македонските медиуми. Настанот се случил во 4 часот утринава кога сторителот фрлил шише со запалива течност. Според тоа што е објавено на македонските медиуми пожарот зафатил еден дел од куќата и нема жртви.
XS
SM
MD
LG