Достапни линкови

МВР и викендов ќе издава лични карти


Во Управните служби на Министерството за внатрешни работи, граѓаните ќе можат во сите подрачни единици да аплицираат и денеска за добивање нов личен документ, во времето од 08.30 до 16.30 часот.
Во недела Управните служби само ќе издаваат веќе изготвени документи. Единствено во Скопје граѓаните ќе може и во недела да аплицираат за лична карта.
XS
SM
MD
LG