Достапни линкови

Белград чека од Брисел пишан предлог за Косово


Србија до вторник треба да одговори на предлог-договорот со Приштина, но од Брисел се уште нема официјално писмо, објавија денеска белградските медиуми. Според Политика, Ештон ветила дека ќе испрати до преговарачкиот тим писмо со понуда на принципите на договорот Белград и Приштина, но се уште не стигнало. „Новости“ наведува дека Белград нема да испрати до Брисел формален одговор на устна понуда која веќе беше отфрлена на последната рунда“.
XS
SM
MD
LG