Достапни линкови

Индија - 35 мртви при уривање на зграда во изградба


Најмалку 35 лица, меѓу кои 11 деца, загинаа при колапс на наполу завршена зграда во Мумбаи.
При тоа, околу 60 се повредени, а 20 тина се водат како исчезнати.
Според локалните власти, 7 катната зграда била подигната за 6 недели и без потребните дозволи. Најмалку 3 спрата биле вселени додека уште траела изградбата.
XS
SM
MD
LG