Достапни линкови

ОН го осуди крвавиот напад во Фарах


Советот за безбедност на ОН силно го осуди крвавиот напад од Талибанците во западен Авганистан во кој беа убиени 44 цивили и припадници на безбедносните сили. Талибански бунтовници облечени како авганистански војници во средата нападнаа суд и други владини канцеларии во неуспешен обид да ослободат нивни соборци во провинцијата Фарах.
XS
SM
MD
LG