Достапни линкови

Франција - полицијата испрашува осомничени екстремисти


Архивска фотографија- француска полиција.
Француската полиција почнала да ги испрашува тројца осомничени исламистички екстремисти кои неделава беа депортирани од Пакистан. Тројцата француски државјани, на возраст од 27,29 и 30 години, биле уапсени во западен Пакистан во мај минатата година. Тие влегле во земјата нелегално преку Иран, а намерата им била да заминат во Авганистан и да се борат против западните сили.
XS
SM
MD
LG