Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со силен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 90км/ч. Попладне во западните и северните подрачја ќе има локален пороен дожд и можна појава на грмежи. Температурата се движи од 13 до 22 степени. Во Скопје слично време со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG