Достапни линкови

Самарас-состојбата на Грција останува критична


Грчкиот премиер Андонис Самарас
Грчкиот премиер Андонис Самарас за американските медиуми изјави дека состојбата на земјата останува критична, но сепак почнуваат да се појавуваат првите знаци на заздравување. Според него, во март за прв пат во последните три години откако грчката економија е во криза бројот на вработувања во приватниот сектор го надминал оној на отпуштања. Грција има највисока невработеност во еврозоната од над 26 отсто.
XS
SM
MD
LG