Достапни линкови

Тачи оптимист за постигнување договор со Србија


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави денеска дека и покрај големиот скептицизам во земјата, верува дека е можно да се постигне договор за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина. Тачи на отворањето на Меѓународна конференција за јавна дипломатија и погранична соработка рече дека непостигнувањето договор може да доведе до влошување на сегашната ситуација.
XS
SM
MD
LG