Достапни линкови

Авганистански милитанти ja нападнале границата со Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека двајца војници биле полесно повредени во напад на авганистански милитанти на граничен премин. Според соопштението, за време на престрелката во Курам загинале четворица милитанти.
Последниот напад е во низата инциденти на граничниот премин, што предизвика зголемени тензии меѓу Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG