Достапни линкови

По грешка убиени авганистански војници


Во воздушен напад на силите на НАТО во југо-источен Авганистан, биле убиени 4-ца авганистански полицајци, соопштија официјални претставници во Кабул. Портпарол на НАТО изјави се собираат информации за инцидентот, не појаснувајки дали авиони на НАТО биле во акција во тој дел од Авганистан.
XS
SM
MD
LG