Достапни линкови

Лавров во посета на Туркменистан и Узбекистан


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров неделава е во посета на Туркменистан и Узбекистан. Со лидерите на тие земји Лавров ќе разговара за билатералната соработка и за спроведувањето на веќе постоечките меѓусебни договори. Иако не е официјално најавено, се претпоставува дека една од темите ќе биде и снабдувањето со гас.
XS
SM
MD
LG