Достапни линкови

Немири на Западниот брег


Израелските трупи застрелале Палестинец на Западниот брег вчеравечер. Судири настанаа во средата во делови на Западниот брег поради убиството на палестински затвореник во вторникот во израелски затвор. Медиумите јавуваат дека многумина Палестинци биле повредени на немирните протести при судирите со израелските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG