Достапни линкови

Изгаснат пожарот во Чеченија


Руските власти соопштија дека пожарот во 40 катницата во руската република Чеченија е изгаснат. За сега нема информации за жртви во пожарот кој изби на горните катови на градбата рано утрово во Грозни. Станува збор за една од неколку високоградби во Грозни, кои имаат за цел да покажат дека Чеченија се опоравува по граѓанската војна.
XS
SM
MD
LG