Достапни линкови

Ѓуриќ-српските власти треба да донесат тешки одлуки


Преговорите на српските и косовските лидери во Брисел
Советникот на српскиот претседател Марко Ѓуриќ, денеска изјави дека во следните денови властите треба да донесат некои многу тешки одлуки, кога станува збор за Косово, а за нив јавноста ќе биде детално информирана. Според него, не бил постигнат никаков компромис, но се одлучни да дојдат до него.
Ѓуриќ по средбата на државното раководство порача дека последната рунда преговори ги надминала сите нивни негативни очекувања и ситуацијата е многу тешка.
XS
SM
MD
LG