Достапни линкови

179 лица починале од студ во Полска


Во Полска 179 луѓе починале од студ со што бројката на жртви во однос на минатата година се зголемила за 24. Полското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека во март од студ умреле 29 лица, а од почетокот на годината 97.
Според податоците, ако се додадат и лицата кои починале од гушење поради неисправно греење тогаш бројката ќе изнесува 267.
XS
SM
MD
LG