Достапни линкови

Повредата на Меси не е сериозна


Лионел Меси
Раководството на Барселона соопшти денеска дека повредата на Лионел Меси не е толку сериозна. 25 годишниот Меси ја повреди задната ложа на ногата откако постигна гол за водство на Барселона на натпреварот со ПСЖ во четвртфиналето од Лигата на шампиони.
Според лекарскиот тим на клубот процесот на заздравување од таква повреда трае околу 10 дена, но не соопштија дали Меси дефинитивно ќе го пропушти наредниот натпревар со ПСЖ за седум дена.
XS
SM
MD
LG