Достапни линкови

ММФ ќе обезбеди милијарда евра за Кипар


Меѓународниот монетарен фонд соопшти денеска дека ќе обезбеди милијарда евра за помош на Кипар. Шефот на ММФ, Кристин Лагард изјави дека извршниот совет на Фондот веројатно ќе го одобри договорот во мај. Според неа, кипарските власти претставиле амбициозна, неколкугодишна програма за реформи за да се справат со економските предизвици со кои се соочени.
XS
SM
MD
LG