Достапни линкови

МВР вештачењата за Младенов ќе ги предаде на истражен судија


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека МВР нема да излегува со информации за сообраќајната несреќа во која загина новинарот и сопственик на неделникот „Фокус“, Никола Младенов, бидејќи истрагата ја води истражен судија.
Но според неа, крим-техничките вештачења се веќе завршени и во текот на денот извештајот ќе му бидат презентирани на истражниот судија кој потоа зависно од неговата проценка и од другите информации кои можеби ги собрал ќе процени дали и во каква форма да ја информира јавноста.
XS
SM
MD
LG