Достапни линкови

Нелсон Мендела се опоравува


Нелсон Мендела
Докторите кои го лекуваат поранешниот претседател на Јужна Африка Нелсон Мендела соопштија дека тој се чуствува многу подобро по една недела помината во болница. Кабинетот на претседателот Јакоб Зума соопшти дека Мендела е во стабилна состојба по третманот за лекување на пневмонија. 94 годишниот Мендела беше хоспитализиран на 27 март.
XS
SM
MD
LG