Достапни линкови

Судир на талибанците и безбедносните сили во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека најмалку шест луѓе загинале, а десетина биле повредени во напад на милитанти во западниот дел на земјата. Според властите од покраината Фарах вооружена група се судрила со безбедносните сили, откако талибански бомбаши самоубици го детонирале експлозивот пред еден суд. За време на нападот во судот во тек бил процесот против 13 милитанти.
XS
SM
MD
LG