Достапни линкови

Напад врз владини објекти во Фарах - Авганистан


Архива
Авганистанските власти соопштија дека талибанци детонирале бомба пред владина зграда во западен Авганистан.
Станува збор за провинцијата Фарах, а на експлозијата и преходела престрелка со авганистанските владини сили.
Според Радио Слободен Авганистан, 5 самоубиствени напаѓачи носеле експлозивни појаси.
При експлозијата биле оштетени владините канцеларии зграда и локалоната банка. Засега не се знае дали има жртви.
XS
SM
MD
LG