Достапни линкови

Лига на шампиони: реми во Париз, Баерн убедлив


Томас Милер беше стрелец на вториот гол за Баерн
Во првите четвртфинални натпревари од Лигата на шампионите, фудбалерите на Баерн во Минхен го совладаа Јувентус со 2:0, а Пари Сен Жермен и Барселона играа нерешено 2:2.
Головите за Баерн ги постигнаа Алаба во 1-та и Милер во 63-та минута.
Во Париз поведе Барселона со голот на Меси во 38 минута, а изедначи Ибрахимовиќ во 79-та. Чави реализира пенал во 89-та минута, а Матиди го постави конечниот резултат во 4-та минута од судиското продолжение.
Вечер се играат и другите два меча од четвртфиналето. Се среќаваат Малага- Борусија Дортмунд и Реал Мадрид- Галатасарај.
XS
SM
MD
LG