Достапни линкови

Пакистанските министри положија заклетва


Пакистанските министри денеска положија заклетва на нивните функции кои ќе ги извршуваат до изборите на почетокот на мај. Кабинетот на премиерот Мир Хазан Хан Хоса ќе го сочинуваат 14 министри. Хоса беше назначен на функцијата на 25 март и ќе ја води администрацијата до 11 мај, кога ќе биде избрана новата влада.
XS
SM
MD
LG