Достапни линкови

Министерот за финансии на Кипар поднесе оставка


Кипарскиот министер за финансии Михалис Сарис
Кипарскиот министер за финансии Михалис Сарис денеска поднесе оставка. Тој изјави дека се повлекол од функцијата со цел да и помогне на комисијата која ќе ги истражува причините за кризата во земјата.
Комисијата ќе го истражува периодот во кој досегашниот министер за финансии беше на чело на Кипарската народна банка.
XS
SM
MD
LG