Достапни линкови

Газпром со 34 проценти раст во извозот на гас


Руски Газпром соопшти дека извозот на гас во овој месец пораснал за речиси 34 проценти или 12 436 милијарди кубни метри повеќе во однос на истиот период во минатата година. Шефот на Газпром Алексеј Милер изјави дека се задоволни од растот и дека со тоа се потврдува угледот на компанијата.
XS
SM
MD
LG