Достапни линкови

Азербеџан-опозициски активист осуден на 10 години затвор


Протестите во покраината Нардаран во Азербеџан
Опозицискиот активист Вејсал Касимов од азербеџанската партија Народен фронт е осуден на 10 години затвор поради учество во неодобрени антивладини протести во Баку. Тој беше уапсен вчера за време на протестите во реонот Нардаран. Во минатата недела друг активист на партијата беше уапсен и обвинет за нелегално поседување дрога.
XS
SM
MD
LG