Достапни линкови

Бериша-никој нема да ги загрози изборите


Албанскиот премиер Сали Бериша
Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека никој не може да ја загрози определбата на владата да организира слободни и фер избори, во согласност со изборниот законик и Уставот. Бериша на неговата фејсбук страница коментирајќи ги најавите на Движењето за социјалистичка интеграција на Илир Мета дека ја напушта владата и оти за изборите и се враќа на левицата рече дека неговиот став е непроменет и секоја политичка сила прави избор кој го посакува.
XS
SM
MD
LG