Достапни линкови

Започна средбата на Ештон со српската делегација во Брисел


Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон
Во Брисел започна состанокот на српската делегација со шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон. Како што јави Танјуг, под чие покровителство се одвива дијалогот, Ештон по средбата со српската делегација би требало да се сретне со претставниците на приштинските власти, по што е планиран заеднички состанок. Според Танјуг, во овој момент е неизвесно до кога ќе траат денешните средби.
XS
SM
MD
LG