Достапни линкови

7-мина убиени во напад врз електрана во Пешавар


7 лица биле убиени во напад на екстремисти врз една електрана во предградието на Пешавар, соопшти локалната полиција. Напаѓачите при нападот убиле две лица, а зеле и 9-мина заложници. Телата на 5-мина од нив биле пронајдени на километар од електраната, додека 4-ца се водат како изчезнати. Поради нападот, делови од Пешавар денеска се без електрична енергија.
XS
SM
MD
LG