Достапни линкови

Пожар во џамија во Бурма, 13 деца настрадаа


Пожар во џамија во Јангун, 02.04.2013
13 деца настрадале во пожарот што избувнал во една џамија во Бурма. Пожарот веројатно бил предизвикан од дефект на електричната инсталација. Во џамијата биле сместени околу 75 деца без родители, а според очевидци, кога избувнал пожарот некои од нив не можеле да побегнат низ прозорците бидејки на нив имало решетки.
XS
SM
MD
LG