Достапни линкови

Обвинителите бараат смртна казна за напаѓачот во Колорадо


Обвинетиот Џејмс Холмс
Американските обвинители соопштија денеска дека ќе бараат смртна казна за Џејмс Холмс, кој е обвинет за нападот во едно кино во Денвер, при кој загинаа 12 лица, а 58 беа повредени. 25 годишниот Холмс го изврши нападот на 20 јули во минатата година за време на прикажувањето на новиот филм за Бетмен. Обвинителите во минатата недела ја одбија понудата на адвокатот на Холмс дека тој ќе се изјасни виновен доколку не се соочи со смртна казна.
XS
SM
MD
LG