Достапни линкови

Тачи-нема лесно да се постигне компромис со Србија


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави денеска дека нема да биде лесно во текот на утрешните преговори меѓу Приштина и Белград во Брисел да се постигне компромис. Според него, проблемот е во Србија, бидејќи одбива да ги прифати предложените решенија.
Тачи порача дека цената за евенуталното непостигнување договор ќе ја плати Србија, бидејќи со тоа ќе го забави евроинтеграцискиот процес.
XS
SM
MD
LG