Достапни линкови

Напад со камион бомба врз полицијата во Тикрит


Тикрит - архива
Ирачките власти соопштија дека бомбаш самоубиец извршил напад врз полициската станица во Тикрит. При тоа биле убиени најмалку 5, а биле ранети 11 луѓе. Нападот бил извршен со камион полн со експлозив.
Засега никој не ја превзел одговорноста, но слични напади превземаше таканаречената „Исламска држава Ирак“ која е поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG