Достапни линкови

Во Вирџинија голем верижен судар


Полицијата на американската држава Вирџинија соопшти дека во верижен судар на 75 возила на автопат во близина на границата меѓу Вирџинија и Северна Каролина загинале три лица, а над 20 се повредени. Сударот се случил во планински дел на автопатот во услови на густа магла. Колоната возила по судирот била долга 13 километри.
XS
SM
MD
LG