Достапни линкови

Сириските бунтовници запалиле три извори на нафта


Припадник на сириските бунтовници
Сириските бунтовници запалиле три извори на нафта, јави новинската агенција САНА. Според агенцијата, земјата дневно поради штетата ќе загуби по 4670 барели нафта и 52 кубни метри природен гас.
Агенцијата наведува и дека бутовниците кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад предизвикале и пожар, бидејќи се расправле меѓусебно околу поделбата на нафтата.
XS
SM
MD
LG