Достапни линкови

Карзаи се сретна со катарските лидери


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се сретна со катарските лидери во Доха за да разговара за евентуалните мировни преговори со талибанците. Националната новинска агенција јави дека Карзаи се сретнал со емирот Халифа ал Хани, но без да соопшти детали.
Кабинетот на Карзаи соопшти дека тој ќе разговара за отварањето на канцеларија на талибанците во Катар.
XS
SM
MD
LG