Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак, тројца мртви


Најмалку три лица загинале во нападите против ирачките безбедносни сили во Багдад. Во напад на бомбаш самоубиец кој го детонирал експлозивот кога се автомобил поминувал низ воен пунк загинал еден војник, а неколку биле повредени. Во друг напад во екплозија на бомба поставена на полициски автомобил загинал еден полицаец и случаен минувач.
Нападите доаѓаат пред одржувањето на локалните избори закажани за 20 април.
XS
SM
MD
LG