Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, две жртви


Аднан Вазир
Во бомбашки напад на еден политички собир во пакистанскиот град Бану загинале две лица, а шест биле повредени. Меѓу повредените е и локалниот политичар Аднан Вазир, кој ја презентирал својата кандидатура за престојните избори. Тој бил пренесен во болница и е во стабилна состојба.
Вазир е поранешен пратеник на Националната партија Авами, која владееше во неговата покраина пет години.
XS
SM
MD
LG