Достапни линкови

Индија-започна судењето за силувањето на швајцарската туристка


Полицијата ги носи обвинетите во судот
Судот во индискиот главен град Њу Делхи го започна сослушувањето за случајот во кој шест мажи се обвинети за силување и кражба на швајцарски пар во минатиот месец. Жената беше силувана на 15 март, додека обвинетите го врзале нејзиниот маж за дрво, при што и ги ограбиле.
Четворица од уапсените се обвинети за силување, а двајца напади и кражба. Швајцарскиот пар не беше присутен на сослушувањето
XS
SM
MD
LG