Достапни линкови

Папата ќе упати порака до верниците


Папата Франческо
Папата Франческо за прв пат го слави Велигден, откако беше избран за нов поглавар на римокатоличката црква. На петочната молитва папата се молеше за мир на Блискиот Исток и за подобар дијалог меѓу христијаните и муслиманите. Денеска папата по повод празникот ќе ја упати својата порака до светот пред насобраните верници на плоштадот свети Петар во Рим.
XS
SM
MD
LG