Достапни линкови

Продолжува потрагата по исчезнатите рудари во Тибет


Кинеските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по рударите кои беа затрупани по лизгањето на земјиштето на една планина во Тибет, но шансите за пронаоѓање на преживеани е мала. Осумдесет и двајца рудари се водат за исчезнати, а околу 3500 спасувачи се борат со надморската височина и лошите временски услови во областа.
Кинеските медиуми јавија дека властите се загрижени за можност за појава на нови лизгања на земјиштето во регионот.
XS
SM
MD
LG