Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно со врнежи од дождВремето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено околу пладне. Ќе дува умерен, а во источните делови и во Пелагонија засилен ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).
Врнежите на места ќе имаат пороен каркатер и ќе наврнат од 10 до 15 литри на метар квадратен, а ќе бидат проследени со грмежи и засилен ветер со брзина над 60 километри на час.
XS
SM
MD
LG