Достапни линкови

Ноќеска почнува летното сметање на времето


Летното сметање на времето почнува ноќеска во 2 часот по полноќ кога со поместување на стрелките еден час нанапред ќе се смета дека е 3 часот по полноќ, информира Бирото за метрологија.Летното сметање на времето ќе заврши на 27 октомври годинава.
XS
SM
MD
LG