Достапни линкови

Приврзаниците на Самоопределување протестираа во Митровица


Околу илјада приврзаници на опозициското движење Самоопределување од сите делови на Косово денеска мирно протестираа во Митровица,поради преговорите за нормализација на односите меѓу Косово и Србија. Демонстрантите извикуваа дека без обединета Митровива Косово не може да постои. Водачот на движењето Алберт Курти рече дека повторно ќе организира протести ако во Брисел на 2 април се постигне договор со Белград.
XS
SM
MD
LG